Co to jest druk pełnoklejący? Jak drukować bez marginesów

Chociaż wiele nowszych drukarek do dokumentów posiada techniczną możliwość drukowania od krawędzi do krawędzi, większość użytkowników jest zmuszona do drukowania marginesów wokół swoich dokumentów. Profesjonalne usługi drukowania z pełnym spadem to najwygodniejszy sposób na tworzenie projektów bez marginesów, począwszy od wizytówek i papeterii, a skończywszy na czasopismach i plakatach. W tym artykule zastanowimy się nad pytaniem "co oznacza spad w druku" i pokażemy, jak działają usługi Bestype w zakresie druku z pełnym spadem.

Co oznacza spad w druku?

Drukarze używają "spadów", aby wyeliminować marginesy. Aby to sobie wyobrazić, otwórz dowolny dokument edytora tekstu i spójrz na ustawienia marginesów. Obszar spadu rozciąga się poza krawędź dokumentu, poza nagłówki i stopki. Technicy drukarstwa obchodzą ograniczenia marginesów poprzez:

    • Rozszerzanie obszaru wydruku i dodawanie znaczników kadrowania
    • Drukowanie na materiale większym niż gotowy projekt
    • Przycinanie nadmiaru białej przestrzeni poza znacznikami kadrowania

Amerykańskie standardy dotyczące marginesów

W Stanach Zjednoczonych układy dokumentów są zazwyczaj drukowane ze spadami, które zwiększają obszar dokumentu o 1/8″. Technicy polegają również na znacznikach kadrowania umieszczanych w projektach, które wskazują im miejsce cięcia. W rezultacie uzyskuje się staranne, precyzyjne przycięcie krawędzi gotowego projektu.

Projektanci mogą również słyszeć, jak projektanci odnoszą się do obszaru ślimaka - ślimaki wychodzą poza obszar spadu i są obcinane w produkcie końcowym. Projektanci używają marginesu, aby zamieścić instrukcje dla technika drukarskiego lub informacje o pliku dla siebie. Użycie marginesów jest całkowicie opcjonalne w przypadku drukowania z pełnym spadem.

Korzystanie z ustawień drukowania z pełnym marginesem

Marginesy, spady i kadrowanie dla druku z pełnym spadem można ustawić w prawie każdej aplikacji do projektowania. Nawet edytory tekstu zawierają wskazówki dotyczące drukowania z pełnym spadem. Na przykład dokument końcowy powinien mieć wymiary 8,5 x 11″ - standardowy rozmiar listu. Aby uzyskać efekt drukowania ze spadami, należy ustawić marginesy na 8,75″ x 11,25″. Następnie ustaw znaczniki kadrowania na 8,5 x 11″, aby uzyskać pożądany efekt.

W kreatywny sposób rozszerzaj zawartość poza linie kadrowania w obszarze spadu. Rozciągnij jednolite kolory, wzory i tła graficzne poza granice kadrowania. Po umieszczeniu głównego punktu dokumentu wewnątrz linii kadrowania, technicy przycinają jego nadmiar.

Dlaczego warto używać spadów? Przykład z życia wzięty - przesunięcie papieru

Jeśli kiedykolwiek próbowałeś układać strony w stos i przycinać je na ploterze tnącym, doświadczyłeś przesunięcia strony. Starannie ułożony papier będzie się źle układał, niezależnie od tego, jak bardzo będziesz się starał przyciąć go pod kątem prostym.

Aby uniknąć przesunięcia papieru, technicy drukarni proszą o pliki z wymiarami obejmującymi obszar spadu. Pliki te muszą zawierać znaczniki kadrowania, aby ułatwić technikom identyfikację obszarów, które należy przyciąć w produkcie końcowym. Drukując na stronach nieco większych niż wymaga tego plik, drukarnie widzą granice obszaru zawartości i przycinają obszar poza liniami cięcia. Po przycięciu uzyskuje się idealnie wyrównane obrazy i tekst na papeterii, wizytówkach, czasopismach, książkach i innych dokumentach wymagających drukowania z pełnym spadem.

Jak drukować z pełnym spadem

Jedną z zalet drukowania ze spadami z Bestype jest to, że jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci skonfigurować Twój dokument i pokazać, jak drukować z pełnym spadem. Trochę znajomości oprogramowania pomaga, ale możemy poprowadzić Cię przez ustawienia tak, abyśmy mogli drukować z pełnym spadem dla Ciebie. Bez względu na to, czy używasz programu InDesign, Illustrator czy Photoshop, pomożemy Ci skonfigurować dokument. Przypuśćmy, że tworzysz swój projekt w edytorze tekstu, takim jak Pages, Word lub nawet Google Docs. W takim przypadku pomożemy Ci manipulować ustawieniami, aby zmienić rozmiar dokumentu i ustawić przycięte obszary do druku ze spadami.

Usługi drukowania z pełnym spadem z Bestype

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, "co oznacza spad w druku", mamy nadzieję, że pomogliśmy Ci zrozumieć, jak możesz wykorzystać ten proces w swoim następnym projekcie. Usługi drukowania z pełnymi spadami poprawiają każdy projekt drukarski poprzez efektywne wykorzystanie powierzchni strony. Spady sprawią, że Twój projekt będzie się wyróżniał, dosłownie wykraczając poza linie! Jesteśmy gotowi na bezpłatną konsultację projektu, gdy tylko będziesz gotowy. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się, jak możemy pomóc Ci szybko i dokładnie wydrukować kolejny projekt druku z pełnym spadem.

Image Credits:

 

Zobacz także

Idźmy dalej do przodu Nowy Jorku... z troską.

W ciągu ostatnich kilku tygodni stało się jasne, że istnieje dobra i zła droga do ponownego otwarcia gospodarki...

Czytaj dalej

Kolorowe chwile w nowojorskiej drukarni

Bestype Printing jest legendą wśród drukarni w Nowym Jorku, ponieważ jest źródłem wsparcia dla wszelkiego...

Czytaj dalej