Makijaż przygotowany z kosmetykami mineralnymi

makijaż mineralny

Mineralne kosmetyki są dość chętnie wybierane przez kobiety, które mają wrażliwą cerę, albo też cerę skłonną do alergii, ponieważ są one naturalne i nie trzeba się obawiać, że będą powodować podrażnienie czy uczulenie. Trzeba jednak pamiętać, że takie kosmetyki są nakładane inaczej niż produkty tradycyjne. Należy przede wszystkim pamiętać, że ich wielka popularność wynika z delikatności jaką nam gwarantuje. Mogą one działać bardzo pozytywnie na kondycję cery. Makijaż mineralny prezentuje się również tak dobre jak tradycyjny, dlatego obaw o estetykę nie musimy mieć. Jednak nakładanie będzie wyglądać inaczej.

Co będzie ważne przy nakładaniu kosmetyków mineralny?

Taką bardzo charakterystyczną cechą tych kosmetyków będzie to, że mają one sypką konsystencję i dlatego w czasie nakładania mogą się osypywać. To powoduje, że będziemy musieli mieć odpowiednią wprawę w trakcie ich nakładania. Jednocześnie trzeba będzie pamiętać, że nie wkładamy pędzla do pojemnika z kosmetykiem, tylko jego niewielką ilość będziemy wsypywać do miseczki i z tej miseczki produkt będzie nabierany do aplikacji. Nakładać powinniśmy go po strzepnięciu nadmiaru. Inaczej zaczną się pojawiać smugi z osypującego się kosmetyku. Trzeba także uważać na ewentualny efekt maski, który również może się pojawić, gdy nałoży się zbyt dużo kosmetyku. Lepiej więc nakładać go stopniowo aż do osiągania zadowalającego nas odcienia. Wtedy będzie można przestać i nie będzie obaw, że tego produktu nalożyło się zbyt dużo i efekt nie będzie odpowiedni.

Jak nakłada się puder mineralny?

Mineralny puder ma inną konsystencję i to właśnie taka jego ważna cecha. Będzie miał lżejszą formą i ten sposób nie powoduje on zatykania porów, jest sypki i nakładanie go nie będzie trudne. Nim rozpoczniemy pracę ważne będzie znalezienie dobrego pędzla. Obecnie proponowane są w tym zakresie dwa rozwiązania a mianowicie pędzal flat top oraz pędzel kabuki. Wybór tutaj będzie uzależniony od tego jaki chcemy mieć efekt.

Zbite oraz gęste włosie, które jest ścięta na płasko to właśnie pędzle flat top, który będzie działał na cerę mocniej, ale pokrycie dzięki niemu będzie dokładniejsze. Jeśli chodzi o pędzel kabuki będzie to delikatniejsza forma, która będzie bardzo dobra dla cery wrażliwej, gdzie nakładanie produktu również powinno być delikatne. Struktura jest przygotowana w taki sposób, by nie dochodziło do podrażnień. Nim będziemy jednak produkt nakładać należy posmarować twarz z użyciem kremu i czekać aż będzie się wchłaniał. Jeśli cera jest ze skłonnością do przetłuszczania albo też chcemy mieć matowy efekt można wybrać małą ilość produktu. nie sypiemy go na twarz, ale prawidłowe powinno być wcieranie takich produktów. zaczynamy zawsze od policzków i wcieranie będzie dokonywane w ramach techniki ruchów okrężnych.

Mokra aplikacja

Jeśli ktoś ma cerę z licznymi niedoskonałościami powinien się decydować na taką aplikację, w ramach której wszystko będzie się wykonywać z dużą dokładnością. I tutaj oczywiście dobrze sprawdzi się aplikacja na mokro, ponieważ w ramach tego będzie można bardzo dokładnie nanosić produkt. Można tego dokonywać spryskując pędzle wodą albo też w ramach techniki stemplowania, która zyskuje sobie zwolenników. To właśnie namoczony wacik będzie takim rozwiązaniem, które dobrze się sprawdzi i gwarantuje dokładność nakładania, ale z drugiej strony wymaga ciężkiej pracy przy nakładaniu kosmetyków. Jeśli jednak chce się ukryć wszelkie niedoskonałości na cerze to właśnie ta opcja może się okazać bardzo dobrą i w praktyce rzeczywiście sprawdzi się doskonale.

Zobacz także: anubis-cosmetics.pl

 

Zobacz także

Idźmy dalej do przodu Nowy Jorku... z troską.

W ciągu ostatnich kilku tygodni stało się jasne, że istnieje dobra i zła droga do ponownego otwarcia gospodarki...

Czytaj dalej

Kolorowe chwile w nowojorskiej drukarni

Bestype Printing jest legendą wśród drukarni w Nowym Jorku, ponieważ jest źródłem wsparcia dla wszelkiego...

Czytaj dalej