Elektroniczne ramki na zdjęcia

cyfrowa ramka na zdjęciaWspółcześnie fotografia cyfrowa wyparła aparaty analogowe. Aparaty cyfrowe ułatwiły sam proces fotografowania, nawet amatorzy mogą robić piękne, wyraźne zdjęcia, przy użyciu odpowiedniego sprzętu. Fotografia cyfrowa, pomaga robić nawet kilkaset zdjęć w krótkim czasie. Problem pojawia się przy eksponowaniu zawartych na zdjęciach wspomnień, bo przeglądanie zdjęć przez pryzmat monitora komputerowego, nie jest już tym samą nastrojową, rodzinną czynnością, co przeglądanie zdjęć w albumie. Idealnym rozwiązaniem tego problemu są ramki cyfrowe, dzięki którym w prosty sposób możemy wyeksponować wspomnienia niezapomnianych chwil.

Zdjęcia zwykle odtwarzane są z nośników takich jak karty pamięci, ale i same ramki mają wbudowaną pamięć. Dostęp możliwy jest przez wejście USB. Jest to prosty proces, ponieważ producenci tego typu ramek, do zestawu dołączają kable, które połączą ramkę z komputerem. Pamięć zawarta w takim sprzęcie nie blokuje karty, a więc nadal istnieje możliwość zapisu na niej multimediów. Na rynku dostępnych jest wiele modeli ramek, które ze wzgląd na ilość cali dzielimy na takie, które wyglądem przypominają breloki do kluczy, tablety a nawet 40. calowe telewizory. Bardzo ważną rolę odgrywa rozdzielczość, im wyższa tym fotografia będzie lepszej jakości. Sam pokaz odbywa się na zasadzie slajdów. Sęk tkwi w umiejętnej regulacji czasu pomiędzy jednym, a drugim slajdem. Jeśli ramka pełni funkcje ozdobną, to czas nie odrywa tu większej roli, jednak gdy przeglądamy zdjęcia czas zmiany zdjęć powinien sięgać do 5 sekund. Na co dzień, proponuje się zmianę zdjęć co kilka godzin. Co więcej możemy urozmaicić prezentacje efektownymi przejściami.

Ramka cyfrowa jako prezentProducenci ramek prześcigają się w pomysłowości, co do efektów specjalnych. Im droższy model tym bardziej wyszukane, eleganckie i innowacyjne pomysły co do możliwości przejść między slajdami, poprzez losowy wybór przejścia lub też tradycyjny. Elektroniczne ramki na zdjęcia dają wiele możliwości wyeksponowania tych cyfrowych pamiątek. Możemy zdecydować się na prezentacje samodzielnego, ulubionego zdjęcia, ekspozycji formie kolażu a nawet ciekawej mozaiki.

 

Zobacz także

Idźmy dalej do przodu Nowy Jorku... z troską.

W ciągu ostatnich kilku tygodni stało się jasne, że istnieje dobra i zła droga do ponownego otwarcia gospodarki...

Czytaj dalej

Kolorowe chwile w nowojorskiej drukarni

Bestype Printing jest legendą wśród drukarni w Nowym Jorku, ponieważ jest źródłem wsparcia dla wszelkiego...

Czytaj dalej