Czy warto wywołać zdjęcia ślubne? – zdjęcia w formie cyfrowej kontra album

fotografia ślubnaPrzed ślubem gdy wybiera się fotografa bardzo często zastanawiamy się czy zdjęcia opłaca się wywoływać, gdy otrzyma się je na płycie czy dysku. W ten sposób młodzi bardzo często szukają dla siebie dodatkowych oszczędności. Warto jednak zastanowić się czy w trakcie przygotowań i innych obowiązków będzie czas na to, by samodzielnie wybierać zdjęcia czy szykować fotoksiążkę. Kolejna ważna sprawa to czy na płycie czy dysku zdjęcia są bezpieczne. Tak naprawdę płyta czy dysk mogą bardzo szybko ulec awarii i tak naprawdę zdjęcia nam przepadną i nie będziemy mogli już ich zobaczyć. Zdjęcia w albumie tak naprawdę są ponadczasowe i zawsze będą się wyjątkowo pamiętać. Nigdy nie będzie się dało ich zastąpić plikiem cyfrowym, który to jest tylko małym punkcikiem na ekranie komputera. Gdy wybierzecie jednak oprawę zdjęć możecie obecnie wybrać jedną z opcji, które są dostępne na rynku.

Album tradycyjny (klasyczny)

Tradycyjny album to forma, w której na kartonowe strony przedzielone pergaminem nakleja się zdjęcia przy pomocy kleju bądź nalepek. W takim przypadku najczęściej na każdej stronie albumu przygotowuje się tylko jedno zdjęcia. Można różnicować rozmiary, jednak takie działania rzadko się spotyka. Wszystko zależy oczywiście od gustu. Również jeśli chodzi o okładki albumów możliwości jest bardzo wiele. Można wybrać okładki ze specjalnymi okienkami, ze skóry, materiału czy zdobieniami.

Fotoksiążka

Fotoksiążka ślubnaNatomiast fotoksiążka to propozycja, która występuje w formie książki, gdzie karty są zszyte lub też klejone według jednego z brzegów. Strony takiej książki są bardzo grube i mają wyjątkową gramaturę. Najczęściej jest to wysoki jakościowo papier kredowy. Zdjęcia i ich kompozycje można dobierać indywidualnie w ramach upodobań. Fotoalbum Fotoalbum to najbardziej ekskluzywne rozwiązanie, w których jednak strona to jeden akrusz papieru, który rozkłada się na płasko. Nie ma przerw na szycie czy klejenie. Strony są bardzo grube, nawet 800g/m2 i całkowicie sztywne. Niekiedy warto sobie również przygotować zdjęcie w formie fotoobrazu na płótnie do powieszenia na ścianie co również bardzo ciekawie się prezentuje.

 

Zobacz także

Idźmy dalej do przodu Nowy Jorku... z troską.

W ciągu ostatnich kilku tygodni stało się jasne, że istnieje dobra i zła droga do ponownego otwarcia gospodarki...

Czytaj dalej

Kolorowe chwile w nowojorskiej drukarni

Bestype Printing jest legendą wśród drukarni w Nowym Jorku, ponieważ jest źródłem wsparcia dla wszelkiego...

Czytaj dalej