Wybór najlepszych usług drukarskich w zależności od potrzeb

Do tej pory w trzyczęściowej serii Od pomysłu do sztuki: Od pomysłu do sztuki: Rozpoczynanie podróży drukarskiej Twojego projektu, omówiliśmy techniki drukarskie, które większość artystów wybiera do reprodukcji swoich prac. Sprawdziliśmy również, jak procesy i metody drukarskie łączą się w gotowych wydrukach. W tym ostatnim poście przedstawimy sugestie dotyczące wyboru firmy poligraficznej, która rozumie potrzeby artysty. Te wskazówki pomogą każdemu artyście, gdziekolwiek jest, ale możemy śmiało powiedzieć, że Bestype jest tutaj, aby oferować usługi drukarskie w stylu NYC dla naszej kreatywnej i artystycznej społeczności.

Podczas gdy istnieje wiele ścieżek dostępnych do drukowania sztuki, nie każda firma drukarska może spełnić oczekiwania artystów. W tym artykule zasugerujemy pytania, które możesz zadać lokalnym drukarniom artystycznym, które odwiedzisz - odpowiedzi będą miały wpływ na to, jak bardzo będziesz zadowolony z końcowych produktów drukowanych. Wskazówki te dotyczą drukowania dzieł sztuki, fotografii, grafiki komercyjnej i oznakowania promocyjnego. Doświadczenie lokalnej drukarni w drukowaniu prac podobnych do Twoich jest równie ważne, jak Twój budżet na druk. W Twojej kreatywnej sieci artystów, galerii, sprzedawców i pośredników powinien znaleźć się również właściciel lokalnej drukarni, który z entuzjazmem podejmie się reprodukcji Twoich dzieł.

Gdzie mogę znaleźć lokalną drukarnię dzieł sztuki?

Nowojorscy artyści uwielbiają nawiązywać kontakty, a Ty zapewne wiesz, gdzie drukują Twoi znajomi - word-of-mouth może generować świetne namiary na nowojorskie drukarnie, które rozumieją, jak współpracować z artystami. Być może widziałeś również wiele reklam zarówno online, jak i offline zasobów druku. Patrząc na cenniki druku, możesz odczuwać pokusę, aby przesłać plik do dużego sklepu detalicznego i zaryzykować rozwiązanie druku, które jest po prostu wystarczająco dobre. Chcielibyśmy, abyś zastanowił się dwa razy, zanim wybierzesz krajową sieć lub tańsze rozwiązanie drukarskie. Dzielisz się ze światem swoją duszą - a Twoje wydruki powinny zawsze odzwierciedlać Twój talent i kreatywność.

Co muszę wiedzieć, zanim zdecyduję się na druk?

Doświadczenie Twojej lokalnej drukarni pomoże Ci uzyskać profesjonalną jakość reprodukcji sztuki i zapewni lepszy stosunek jakości do ceny. Co najważniejsze, zbudujesz relację z lokalnym drukarnią artystyczną, która stanie się Twoim przyjacielem na całe życie. Zadaj każdej potencjalnej drukarni w NYC następujące pytania.

Czy mogę się z Wami spotkać twarzą w twarz?

Wizyta w lokalnej drukarni pozwoli Ci zadawać pytania i poznać jej techników. Poznasz jakość obsługi klienta i wsparcia technicznego w zakresie druku oraz sprawdzisz kaliber produktów. Zorientujesz się, jak działa drukarnia, jaki nakład przechodzi przez jej maszyny drukarskie każdego dnia pracy i jak uwzględni Twój projekt w swoich zadaniach. Da Ci to również dobre wyobrażenie o ich zaangażowaniu w profesjonalizm. Jedną z usług, która odróżnia Bestype od konkurencji, jest możliwość umówienia się na konsultacje, aby osobiście przedyskutować Twój projekt, jak również przejrzeć wydruki próbne przed zatwierdzeniem. .

Pokażesz mi swoje portfolio?

Świetne drukarnie w NYC uzyskują pozwolenie od swoich klientów na przechowywanie próbek ambitnych projektów. Praktyka ta dostarcza rzeczywistych przykładów, jak oryginalna sztuka przekłada się na druk - dobra drukarnia nie tylko opowie, ale i pokaże.

Przeanalizuj próbki podobne do tego, co chcesz wydrukować, aby móc dokonać porównania. Sprawdź jakość, aby określić właściwą wartość dla wyceny Twojego projektu. Sprawdź dwukrotnie próbki wydrukowane w sklepie pod kątem rozmycia, rozdzielczości i spójności kolorów.

Możesz znaleźć doskonałą lokalną drukarnię oferującą niskie koszty, ale powinieneś być podejrzliwy wobec okazyjnych ofert specjalnych, które są poniżej stawek rynkowych. Jeśli jesteś zadowolony z wartości i jakości próbek dostarczonych przez drukarnię, to znaczy, że znalazłeś potencjalnego partnera w zakresie druku. Zanim jednak podejmiesz zobowiązanie, warto zadać sobie więcej ważnych pytań.

Co zrobić, jeśli trzeba wprowadzić zmiany w zamówieniu?

Na każdym etapie realizacji projektu drukarskiego może zaistnieć potrzeba wprowadzenia szybkiej lub bardziej skomplikowanej zmiany. Nawet po zatwierdzeniu nakładu możesz w ostatniej chwili zauważyć problem, który wymaga naprawy. Łatwy dostęp do opiekuna klienta w razie potrzeby jest kluczowy dla powodzenia projektu druku artystycznego. Zapytaj swojego przedstawiciela o wszystko, co jest dla Ciebie ważne, i zapytaj, jak możesz się z nim skontaktować - przez stronę internetową drukarni czy media społecznościowe? Czy rozmowa telefoniczna lub wiadomość tekstowa dotrze do przedstawiciela lokalnej drukarni szybciej niż e-mail? Powinieneś zawsze mieć możliwość skontaktowania się z przedstawicielem działu obsługi klienta, aby:

    • Otrzymywać aktualizacje dotyczące postępu drukowania
    • Wprowadzać zmiany w pliku
    • Generować oferty na dodatkowe wydruki

Co mówią o Tobie Twoi klienci?

Proponowana drukarnia powinna dostarczyć referencje, które można sprawdzić. Pomocne są strony z recenzjami, takie jak Google Reviews, komentarze na Facebooku i Yelp, ale warto też popytać w swojej sieci artystów. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że znajdziesz w swoim kręgu znajomych kogoś, kto szczerze opowie o swoich doświadczeniach ze współpracy z dowolną drukarnią w Nowym Jorku, a w szczególności ujawni ich kulturę obsługi klienta w zakresie druku.

Czy jesteś w stanie obsłużyć mój projekt druku pod względem wielkości i czasu realizacji?

Niektóre drukarnie specjalizują się do tego stopnia, że mogą nie być w stanie sprostać Twojemu zamówieniu. Konieczne będzie rozejrzenie się, aby znaleźć drukarnię oferującą usługi, których konkretnie oczekujesz i która będzie w stanie dopasować Twoje terminy do swojego harmonogramu produkcji. Nierzadko okazuje się, że niektóre lokalne drukarnie mogą drukować tylko niskonakładowe projekty w nakładzie od 200 do 500 egzemplarzy. Inne wybrane drukarnie zwykle zaczynają realizację zamówień od 10 000 egzemplarzy i nie podejmują się druku mniejszych nakładów. Możliwości drukarni zależą także od pożądanej techniki druku - czy chodzi o cyfrowy druk wielkoformatowy, czy o druk średnio- i małoformatowy. Należy również pamiętać, że niektóre drukarnie mogą ograniczać swoją produkcję do druku znaków zewnętrznych na winylu i nie oferować druku na papierze. Jako artysta, zastanów się nad wyborem partnera drukarskiego, który oferuje szeroką gamę usług drukarskich w stylu NYC. Zmniejszy to potrzebę poszukiwania innych drukarni dla różnych wymagań dotyczących drukowania.

Jak długo działasz w branży?

Być może nie jest to dobre pytanie dla początkujących właścicieli małych firm poligraficznych, ale długa działalność zwykle wiąże się z dobrymi produktami, dobrą kulturą obsługi klienta i doskonałą jakością. Długość działalności firmy jest często świadectwem jej jakości, niezawodności i reputacji. Większość drukarni udostępnia swoją historię na stronie "O nas" lub na stronie z listą klientów. Aby dowiedzieć się tych informacji, można również poprosić o nie przedstawiciela działu obsługi klienta.

Czy pracowałeś już wcześniej nad projektami podobnymi do mojego?

Oprócz prośby o obejrzenie próbek pracy drukarni, należy zapytać przedstawiciela działu obsługi klienta, czy ostatnio pracowali nad podobnymi projektami. Jeśli mają próbki, powinni być w stanie Ci je pokazać. Projekty nie muszą być identyczne z Twoim, ale powinny dać Ci poczucie fachowej wiedzy technicznej i dbałości o szczegóły, jaką może zapewnić drukarnia.

Czy możesz podać mi przykładowe ceny dla różnych projektów?

Jednym z najważniejszych czynników decydujących o wyborze drukarni jest cena. Oferta drukarni opiera się na jej reputacji, jakości obsługi klienta, materiałach, doświadczeniu, czasie reakcji i realizacji, a także na tym, jak dobrze płaci ona swoim technikom. Poproś o listę usług drukarni i przykładowe oferty cenowe dla podstawowych projektów. Uważaj na promocje cenowe, które wydają się być niezgodne z cenami obowiązującymi w Twojej okolicy - przed podjęciem decyzji sprawdź jakość i reputację drukarni.

Wybór partnera w zakresie druku

Oto najczęstsze czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu ważnej decyzji o tym, komu powierzyć powielanie oryginalnych dzieł sztuki. To, czego oczekujesz od drukarni, zależy od tego, w jaki sposób chcesz podzielić się swoją sztuką ze światem. Ty i Twój drukarz macie szansę zbudować wspaniałą relację.

Sprawdzenie drukarni pomoże Ci zaoszczędzić pieniądze i czas oraz zapewni Ci spokój ducha. A jeśli chciałbyś rozpocząć z nami swoją podróż od pomysłu do sztuki, przedstawiciele obsługi klienta Bestype z przyjemnością skonsultują się z Tobą na temat Twojego projektu. Skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać bezpłatną konsultację. Ustalimy czas, kiedy będziesz mógł odwiedzić naszą wygodną drukarnię w centrum miasta. Z przyjemnością zaprezentujemy naszą kolekcję próbek, pokazując niektóre z niesamowitych wydruków artystycznych, jakie wykonaliśmy dla naszych klientów w ciągu ostatnich 40 lat. Jesteśmy częścią nowojorskiej społeczności artystycznej i cieszymy się, że będziemy mogli nawiązać z Tobą współpracę.

Image Credits: Freepik @Creative Commons

 

Zobacz także

Idźmy dalej do przodu Nowy Jorku... z troską.

W ciągu ostatnich kilku tygodni stało się jasne, że istnieje dobra i zła droga do ponownego otwarcia gospodarki...

Czytaj dalej

Kolorowe chwile w nowojorskiej drukarni

Bestype Printing jest legendą wśród drukarni w Nowym Jorku, ponieważ jest źródłem wsparcia dla wszelkiego...

Czytaj dalej