Czy trzeba używać oryginalnych wkładów z tuszem w drukarce?

Niektóre materiały eksploatacyjne do drukarek twierdzą, że są tak dobre jak oryginalne wkłady producenta. Ale często nie oferują one tej samej spójności, niezawodności czy trwałości.

Drukarki laserowe oferują najniższy koszt wydruku jednej strony na rynku, więc jeśli już go kupiłeś, podjąłeś już najlepsze kroki w kierunku obniżenia kosztu wydruku jednej strony. Drukarki te akceptują zarówno oryginalne jak i kompatybilne wkłady do drukarek i wyjaśniamy różnice poniżej.

Rodzaje wkładów

Oryginalne wkłady
Oryginalny lub oryginalny kartridż to taki, który został wyprodukowany przez producenta drukarki. Na przykład, oryginalny tusz do drukarki HP to wkład wykonany przez HP. Oryginalne wkłady - te, które zostały opracowane i zatwierdzone przez producenta drukarki dla konkretnej drukarki - mogą mieć dołączone inicjały OEM. Skrót OEM oznacza Producenta Oryginalnego Wyposażenia (Original Equipment Manufacturer).

Naboje innych firm
Są to kompatybilne wkłady do drukarek, które nie są produkowane przez producenta drukarki. Mogą one być masowo produkowane przez supermarkety takie jak Tesco. Powinny one działać tak samo dobrze, jak oryginalne wkłady atramentowe, ale może to mieć wpływ na jakość, co wyjaśnimy dalej.

Czy atrament do drukarek innych firm jest tak samo dobrej jakości jak atrament oryginalny?
Twierdzi się, że oryginalne wkłady do drukarek oferują lepszą jakość druku, ponieważ tusze są na bazie oleju. Chociaż kompatybilne wkłady z atramentem do drukarek mogą zawierać więcej atramentu, są one głównie na bazie wody.

Oryginalne wkłady atramentowe, pomimo pewnej krytyki ze strony konsumentów z powodu wyższych cen, oferują trwałość i nie uszkodzą drukarki. Oczyszczają i smarują one również głowice drukujące, aby nie dopuścić do powstawania zatorów.

Wraz z tym, wiele godzin rozwoju iść do tworzenia wkładów OEM, aby dopasować konkretną drukarkę do najlepszych wyników, i zapewnić najwyższą jakość dla użytkowników.

Oryginalne wkłady również pochodzą z gwarancją i są gwarantowane do ich markowej drukarki. Nieużywanie markowych materiałów eksploatacyjnych może mieć wpływ na gwarancję drukarki.

Osoba trzecia

Kartridże innych producentów są dostarczane bez znanej marki producenta drukarki. Oferowane za ułamek ceny oryginału, nie jest bezzasadne pytanie, czy w ogóle działają i dlaczego cena jest tak niska.

Chociaż kompatybilne wkłady do drukarek mogą być używane w większości drukarek, nie oferują one nigdzie w pobliżu tej samej jakości druku. W pierwszych dniach drukowania z nowym wkładem firmy zewnętrznej jakość druku może nie być zbyt oczywista, ale pogarszający się kolor wkrótce stanie się widoczny w miarę postępu prac.

W kartridżach innych producentów stosuje się generyczne związki o znacznie niższej jakości, co prowadzi do gorszych wyników i potencjalnych uszkodzeń komponentów drukarki. Na dłuższą metę będzie cię to nieuchronnie kosztowało więcej, niż naprawa lub wymiana.

Podczas gdy te wkłady są tańsze, a oszczędności mogą być przeniesione na klienta, istnieje tendencja do większych problemów z funkcjami wkładów. Na przykład, czasami wkłady nie zawsze są dobrze dopasowane lub głowice drukujące mogą się zatkać. Wkłady innych producentów mogą również powodować wycieki, co może prowadzić do zwiększenia ilości odpadów i ewentualnych usterek w pracy drukarki.

W krótkim okresie czasu farby drukarskie innych firm mogą dawać akceptowalne rezultaty, ale wszystkie ważne dokumenty lub zdjęcia, które drukujesz, mogą odbarwiać się lub blaknąć w ciągu kilku miesięcy. Wiele kartridży OEM może pochwalić się wynikami odpornymi na blaknięcie, o długiej żywotności sięgającej setek lat.

Jeśli jednak zdecydujesz się na nową drukarkę i zamierzasz kupić wkłady atramentowe innych firm, warto zauważyć, że mogą one nie być dostępne przez kilka miesięcy, podczas gdy firmy produkcyjne innych firm doganiają dostępną technologię.

Optymalne wyniki

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, zawsze zaleca się zakup oryginalnych kartridży od producenta drukarki, a nie kompatybilnego tuszu do drukarki. Warto również pamiętać, że od dobrej jakości papieru zależy również jakość, którą można osiągnąć.

 

Zobacz także

Idźmy dalej do przodu Nowy Jorku... z troską.

W ciągu ostatnich kilku tygodni stało się jasne, że istnieje dobra i zła droga do ponownego otwarcia gospodarki...

Czytaj dalej

Kolorowe chwile w nowojorskiej drukarni

Bestype Printing jest legendą wśród drukarni w Nowym Jorku, ponieważ jest źródłem wsparcia dla wszelkiego...

Czytaj dalej