Jak wybrać plecak dla szkoły?

Wybór plecaka do szkoły może być świetną zabawą. Aby uzyskać najlepszą torbę, należy pomyśleć o stylu, ale także wziąć pod uwagę ważne czynniki, takie jak dopasowanie i funkcjonalność. Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, aby mieć pewność, że Twój plecak będzie dla Ciebie dobrze pracował.

 

Weź pod uwagę rozmiar i kieszenie. Określić, jakiego rozmiaru przedmioty i jaką wagę będziesz nosił w szkole. Zastanów się też, jakich kieszeni będziesz potrzebował. Studenci uczelni będą mieli inne potrzeby niż ci z pierwszej klasy. Niektóre rzeczy, o których należy pamiętać, to między innymi:

 • Potrzebujesz przedziału na komputer?
 • Potrzebujesz miejsca do postawienia lunchu?
 • Czy potrzebujesz miejsca na umieszczenie długopisów, kluczy lub innych małych przedmiotów?
 • Chcesz uchwyty na butelki z wodą lub kieszenie na telefon komórkowy?
 • Ile segregatorów, zeszytów i książek będziesz musiał nosić na raz?

 

Wybierz tkaninę. Materiał, z którego wykonany jest plecak zadecyduje o jego wadze, oddychalności i trwałości.

 • Nowe tkaniny syntetyczne przetrwają najdłużej, ale skóra starzeje się z większym charakterem.
 • Tkaniny syntetyczne są lżejsze od skóry. Jeśli wybierzesz skórzaną torbę, będzie ona znacznie cięższa, nawet zanim zaczniesz ją ładować.
 • Tkaniny syntetyczne, takie jak poliester i nylon, są bardziej wodoodporne niż włókna naturalne, takie jak bawełna.
 • Włókna naturalne, takie jak konopie, są bardziej przyjazne dla środowiska niż tworzywa sztuczne. Jeśli zależy Ci na posiadaniu ekologicznej torby, wybierz włókno naturalne.

 

Sprawdź suwaki. Przyjrzyj się uważnie zamknięciom na kieszenie i upewnij się, że są one solidne i łatwe do zamknięcia.

 • Wybierz dwugłowicowe suwaki, aby uzyskać do nich najłatwiejszy dostęp.
 • Poszukaj wytrzymałych suwaków, które wytrzymają z czasem.

 

Weź pod uwagę obecną modę. Styl jest ważną cechą plecaka szkolnego. Będziesz chciał torbę, która wygląda dobrze i jest również podobna do plecaków, które są obecnie w stylu.

 • Nadruki są teraz modne, ale należy również wziąć pod uwagę solidne kolory, ponieważ torba będzie nosić się codziennie i musi pasować do wielu strojów.
 • Około połowa plecaków sprzedawanych przez jedną z największych firm, Jansport, jest czarna. Jeśli chcesz mieć elegancką, ponadczasową torbę, która będzie pasować do tłumu, nie możesz się mylić z czarnym plecakiem.
 • Spróbuj ekologicznej torby. Plecaki wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu lub zrównoważonego rozwoju są bardzo modne.

Weź pod uwagę paski i wyściółkę. Pomyśl o tym, ile wyściółki będziesz potrzebował, aby wygodnie i bezpiecznie przenosić ciężar w torbie.
Wybierz torbę z szerokimi, wyściełanymi pasami, aby odpowiednio utrzymać ciężar na ramionach.

 

Wybierz torbę z regulowanymi paskami na ramię. Paski powinny być regulowane tak, aby torba mocno przylegała do najsilniejszej części pleców. Jeśli torba kołysze się wokół lub siedzi zbyt nisko na plecach, może powodować bóle pleców i problemy z kręgosłupem, szczególnie jeśli jest bardzo ciężka. Według American Academy of Pediatrics, plecak dziecka powinien siedzieć około dwóch cali powyżej pasa.

 

Wybierz dwa paski zamiast jednego. Wybierz torbę z dwoma paskami na ramię. Użycie tylko jednego paska może spowodować problemy z ułożeniem pleców i kręgosłupa lub uraz ramion i szyi.

 

Rozważcie pasek w talii. Jeśli planujesz regularnie przenosić bardzo ciężkie ładunki, możesz potrzebować paska klipsów nad talią, aby bardziej rozłożyć ciężar.

 

Weź pod uwagę wyściełane plecy. Niektóre plecaki są wyściełane na plecach, aby dodać im dodatkowego komfortu.

 

Weź pod uwagę torby w stylu posłańca. Torba z dwoma paskami zamiast jednego będzie oferować bardziej równomierne rozłożenie ciężaru i będzie lepsza dla Twoich pleców, ale torby w stylu kurierskim z jednym paskiem mogą wyglądać bardziej modnie. Zdecyduj, która zaleta jest dla Ciebie ważniejsza.

 

Spójrzcie na plecaki ładowane od góry i torby z pełnym suwakiem. Klasyczny plecak ma pełny zamek błyskawiczny, który przechodzi z jednej strony obok podstawy, ponad jej górną częścią, na drugą stronę, w pobliżu podstawy. Inne plecaki otwierają się tylko na górze i mogą mieć klapę, która składa się jako zamknięcie, a nie jako zamek błyskawiczny.

 • Worki z pełnym suwakiem pozwalają na łatwe wkładanie i wyjmowanie dużych przedmiotów lub wielu przedmiotów na raz.
 • Worki z górnym załadunkiem mogą dawać trochę dodatkowej przestrzeni, ponieważ górna klapa może być przymocowana do dużych lub wystających elementów, takich jak kurtka.

 

Rozważ plecak na kółkach. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się plecaki z kółkami, które można ciągnąć zamiast nosić. Mogą one być dobrym rozwiązaniem przy przenoszeniu ciężkich ładunków.

 • Należy pamiętać, że torba na kółkach będzie o wiele cięższa nawet przed załadowaniem ze względu na dodaną ramę, uchwyt i koła. Jeśli torba jest dla dziecka, upewnij się, że może je podnieść: kiedy będziesz musiał ją podnieść, będzie ważyła więcej niż zwykła torba.
 • Torby na kółkach mogą być trudniejsze do przemieszczania się w zatłoczonych miejscach, takich jak ruchliwy korytarz między klasami.
 • Torby na kółkach są świetne do przenoszenia bardzo ciężkich przedmiotów, takich jak wiele podręczników, których nie chcesz podnosić i nosić na plecach.
 • Niektóre szkoły mają zasady dotyczące toreb na kółkach, a niektóre nie pozwalają na ich sprawdzanie przed zakupem.

Zdecyduj się na zakup online lub osobiście. Istnieją pewne korzyści z zakupu online, ale znalezienie torby osobiście może dać Ci lepsze wyczucie tego, co dostajesz

 • Zakupy online mogą oferować więcej możliwości wyboru i niższą cenę.
 • Zakupy osobiście umożliwią Ci przymierzenie plecaka, upewnienie się, że dobrze pasuje i zbadanie wnętrza plecaka, aby zobaczyć dodatkowe funkcje.

 

Wybierz sklep. Plecaki są dostępne w różnych sklepach. Wielcy sprzedawcy mogą oferować niższe ceny, ale sklepy specjalistyczne mają więcej doświadczenia. Weź pod uwagę te rodzaje sprzedawców detalicznych:

 • Sprzedawcy internetowi, tacy jak Amazon, mają duży wybór i niskie ceny.
 • Internetowi sprzedawcy obuwia, tacy jak Zappos, noszą torby i czasami oferują bezpłatną wysyłkę i pozwalają przymierzyć produkty i zwrócić je za darmo, jeśli nie pasują.
 • Wielkie sklepy z pudełkami. Sklepy takie jak Walmart czy Target sprzedają plecaki w sklepach fizycznych i online.
 • Sklepy z artykułami sportowymi. Sklepy, które sprzedają sprzęt sportowy, zwykle sprzedają dużo plecaków.
 • Magazyny bagażowe. Detaliści specjalizujący się w sprzedaży bagażu są świetnym miejscem na znalezienie plecaków.
 • Specjalistyczne torby. Niektóre firmy, jak Jansport, skupiają się na plecakach. Można kupić bezpośrednio w tych firmach online lub znaleźć ich torby w sklepach, które noszą plecaki.
 • Sklepy na wolnym powietrzu i sklepy z plecakami. Sprzedawcy detaliczni, tacy jak L.L. Bean lub North Face, którzy skupiają się na plecakach z towarami na wolnym powietrzu i często mają wyspecjalizowanych sprzedawców, którzy mogą pomóc w wyborze torby i poinstruować Cię o odpowiednim dopasowaniu.

 

Spróbuj na plecakach osobiście. Kuszące może być zamówienie plecaka przez Internet, ale najlepiej jest wypróbować je osobiście, aby upewnić się, że pasują i zobaczyć inne funkcje.

 • Przymierz torbę, którą chcesz kupić, aby poczuć się komfortowo i móc ją dobrze dopasować.
 • Podczas oglądania toreb osobiście, otwórz torbę, aby zajrzeć do wnętrza kieszeni i funkcji. Często nie są one widoczne na zdjęciach na stronach z zakupami online.
 

Zobacz także

Idźmy dalej do przodu Nowy Jorku... z troską.

W ciągu ostatnich kilku tygodni stało się jasne, że istnieje dobra i zła droga do ponownego otwarcia gospodarki...

Czytaj dalej

Kolorowe chwile w nowojorskiej drukarni

Bestype Printing jest legendą wśród drukarni w Nowym Jorku, ponieważ jest źródłem wsparcia dla wszelkiego...

Czytaj dalej